• Home
  • Jubileum Melania
  • Over Melania
  • Beschikbare projecten
  • Gerealiseerde projecten
  • Reisverslagen
  • Activiteiten uitgelicht
  • Wat kunt u doen?
  • Contact
  • English summary
  • Melania intern
  • Wij waren erbij

    Een persoonlijk verslag van de Jubileum dag

    Als een organisatie waar je jaar in jaar uit met volle overtuiging voor werkt, feest viert, is het goed om het jubileum mee te vieren. Dus een week na onze succesvolle jaarlijkse bazaar, stapten we met 5 Melaniavrouwen uit Bussum in de trein. Een goed gevulde Jacobikerk in Utrecht, vrouwen, ook wat mannen, ontmoetingen, herinneringen en nieuwe plannen voor de toekomst. Het kwam allemaal aan bod.

    Toen onze voorzitter Martine vertelde over de geschiedenis van Melania, betrapte ik mezelf op een trots gevoel: hier hoor ik al 27 jaar bij! Bij deze organisatie, waar een betere toekomst voor vrouwen in de Derde Wereld het doel is, kan ik al jarenlang mijn betrokkenheid met de kansarmen kwijt. Met de actieve groep in Bussum heeft die betrokkenheid ook geleid tot contacten met en ondersteuning van krachtige vrouwen in Latijns Amerika. Zij hebben de sterke wil om voor zichzelf en hun gezin betere tijden te bevechten. Wij, medezusters in Nederland, kunnen hen daarbij financieel tot steun zijn.

    Een dag als zaterdag 29 oktober versterkt ons. Te midden van zoveel actieve vrouwen, die allen een geschiedenis bij Melania kunnen schrijven, groeit ongetwijfeld de wens om door te gaan. Doorgaan tot alle vrouwen overal ter wereld gelijke kansen en gelijke rechten hebben. Er zijn dagen dat ik twijfel aan de vervulling van die wens, maar soms weet ik zeker dat dromen uitkomen. Maar om dit te bereiken moeten we uit onze stoel komen, samenwerken met gelijkgestemden en vertrouwen. Vertrouwen in ons eigen kunnen en in de kracht van vrouwen in de Derde Wereld. Dat samenwerking tot iets moois en groots kan leiden, ondervonden we in de percussie-workshop: Samenwerking door Slagkracht. Als ieder haar steentje bijdraagt ontstaat er een oorverdovende kracht. Op het jubileum was het “Mevrouw Beukenoot”, die ons tot die prestatie bracht; na het jubileum zijn wij het zelf die door samenwerking en bundeling van krachten, de wereld een stukje beter kunnen maken.

    Wie ook maar één moment gedacht heeft dat de 90-jarige aan het eind van haar Latijn was, heeft het mis:
    Melania leeft!

    Annie Heeffer, Melaniagroep Bussum